AKTIVNÍ DOVOLENÁ BŘECLAV

Břeclav nabízí pestrou škálu sportovních aktivit, z nichž si jistě vybere každý.

 • Fitness, wellness, zdravý životní styl
 • Hala TJ Lokomotiva
 • Tenis a squash
 • Letní koupání a zimní bruslení
 • Cykloturistika, in-line brusle
 • Motosport
 • Koně a jiná zvířata
 • Letectví
 • Vyhlídkové plavby po Dyji a sjíždění řeky
 • Sportovní utkání
 • Nenechte si ujít!

Fitness, wellness, zdravý životní stylh-fitness sal

Chcete si protáhnout tělo ve fitness centru? Ve městě je jich k dispozici hned několik, např. H-Fitness na Lidické ulici, Riverside na ul. Národních hrdinů, v hale TJ Lokomotiva na Veslařské ulici, v prostorách krytého bazénu na Fibichově ulici nebo v areálu BORS Clubu na sídlišti Na Valtické. 
Využili byste raději speciální přístroje a technologie na formování postavy? Pak můžete navštívit Dámské fitness MOZAIKA na ul. U Stadionu nebo Vitální svět Čechovka na ul. Čechova!

Bližší informace o jednotlivých fitness a wellness centrech najdete na jejich webových stránkách.

V nedávné době vzniklo ve měste nové centrum zdravého životního stylu nazvané Indoorgolf Břeclav. Kromě golfového trenažeru zde najdete spinning, cardio, masáže, relax, kavárnu apod. 

Hala TJ Lokomotiva

Široké spektrum sportov1.loko-vchodního vyžití nabízí hala TJ Lokomotivy Břeclav. Kromě fitness centra jsou zde návštěvníkům k dispozici sálová cvičení, spinning, squash, kuželky, kulečník, stolní tenis, šachy a v neposlední řadě horolezecká stěna nebo masáže. Pravidelně se zde hrávají volejbalové zápasy žen (1. liga).
Podrobný popis nabídky najdete zde.

 Tenis, squash a badminton

Jste milovníky tenisu? Tak to jste v Břeclavi také správně. Zahrát si můžete na na antukových kurtech hala-mach-053Slováckého tenisového klubu nebo ve sportovně-relaxačním centru BORS Clubu, kde je také možné se ubytovat a občerstvit. Zkrátka nepřijdou ani příznivci squashe - ten se kromě již zmíněné haly TJ Lokomotivy hraje ve Squash centru Poštorná. Nově si v Břeclavi můžete zahrát i badminton, a to na pěti hřištích v badmintonové hale Karla Macha.

Letní koupání a zimní bruslení

koupaliste breclavV nabídce sportovních aktivit samozřejmě nemůže chybět krytý bazén a letní koupaliště s tobogánem, minigolfem a hřištěm pro plážový volejbal a street basketbal. Oba komplexy najdete vedle sebe na ulicích Veslařská a Fibichova, podrobnosti o jejich provozu, otevírací době a vstupném najdete zde. V zimní sezóně otvírá návštěvníkům brány zimní stadion, kde můžete dle libosti bruslit podle rozpisu hodin pro veřejnost.

 
Cykloturistika, in-line bruslestezky4

Opomenout nelze ani fakt, že Břeclav je doslova protkána cyklostezkami, stejně tak její okolí. Stačí si jen vybrat, kam se chcete vydat (tipy najdete zde a zde). A že s sebou nemáte vlastní kolo? Nemusíte zoufat - stačí navštívit Turistické informační centrum, kde Vám kolo rádi zapůjčí (podrobnosti zde). Některé ze stezek, které mají nový povrch, je možné absolvovat i na in-line bruslích. Žádná z nich ale není pro brusle primárně určena, a protože tyto trasy vedou často lesem, je potřeba zde počítat s drobnými větvičkami, případně kamínky. 

Motosport

Už jste se někdy projeli na čtyřkolce? Pokud ne a láká Vás to, máte v Břeclavi jedinečnou příležitost to napravit - podrobnosti čtěte zde.

Koně a jiná zvířata

Na území Břeclavi fungují dva jezdecké kluby - JK Poštorná a JK Grácie. V obou se chovají koně pro zájmové nebo sportovní jezdectví, projížďky do lesa pro zájemce ale neorganizují. Máte-li děti, navštivte s nimi stáj Salma v zahrádkářské kolonii u kempu Apollo, kde si mohou pohladit koně, oslíka, kozu, ovce, prasata či králíky a seznámit se s jejich chovem.

Letectví

letiste_bvZážitkem, na který budete dlouho vzpomínat, se může stát vyhlídkový let nad městem nebo nad celým regionem, který si můžete domluvit na letišti Aeroklubu Břeclav. Trasu, typ letu i jeho délku Vám zde doporučí odborníci a upraví ji podle Vašeho přání. Čeká Vás nevšední pohled na památky a parky Lednicko-valtického areálu, chráněnou krajinnou oblast Pálavy nebo Novomlýnské nádrže. Můžete si vybrat typ letadla a letět sami, s kamarády či rodinou - možností je vskutku nespočet. Pro větší skupiny je k dipozici bar s venkovním posezením, kde se můžete připravit na let nebo si sdělovat právě nabyté dojmy. Poznejte krásy jižní Moravy trochu jinak!

Vyhlídkové plavby po Dyji a sjíždění řekypristav-01

Pokud je pro Vás letadlo příliš velký adrenalin, zvolte poklidnější, ale neméně zajímavý zážitek - projížďku po Dyji výletní lodí, při níž si z paluby prohlédnete malebná zákoutí lužního lesa a doplujete až k Janovu hradu. Lodní jízdní řád, ceny a další informace najdete zde. Po řece se ale můžete plavit také sami - nemáte-li s sebou vodácké vybavení, zavítejte do některé z břeclavských půjčoven lodí, jistě Vám zde rádi zapůjčí všechno potřebné. Bližší informace o jejich službách najdete zde a zde, případně si o sjíždění řeky můžete přečíst něco tady.    

Sportovní utkání ve městě

Jste-li takový typ člověka, který si sport vychutná nejlépe ze sedačky na tribuně, můžete v Břeclavi zajít na zápasy hokejových (II. liga, zimní stadion) či fotbalových mužstev (III. liga, stadion Městského sportovního klubu Břeclav), na utkání volejbalistek (I. liga, hala TJ Lokomotiva) či volejbalistů (III. liga, sportovní hala Charvátská Nová Ves). Opravdovou lahůdkou bývá tradiční srpnový Memoriál Ivana Hlinky, v němž se utkávají nejlepší světové týmy hokejistů do 18 let.
Významných úspěchů na poli celorepublikového sportu pak dosahují také břeclavští veslaři, atleti, krasobruslaři a stolní tenisté a tenistky. Veslaři na řece Dyji každoročně měří síly na konci srpna, kdy se koná vyhlášený závod Slovácká regata.

A jaké sportovní akce byste si neměli nechat ujít?

V březnu se v našem městě koná soutěž ve společenských a latinskoamerických tancích "Břeclavská romance" a oblíbené je také tradiční květnové "Otevírání Lichtenštejnských stezek", které neoficiálně zahajuje cyklistickou a turistickou sezónu. V červnu se můžete zúčastnit recesistického závodu "O dušu", který aktéři absolvují na kole s pevným převodem, vymódění v nejrůznějších převlecích. Nadšenci vodních sportů si v červnu mohou užít zábavy při závodu dračích lodí "Břeclavský drak", kterého se účastní amatérské posádky nejen z města, ale i z blízkého i dalekého okolí. V posledních letech přibyly i nové tématické cykloakce - "Trojzemím na kole i lodí" v červnu, "Velkomoravské stezky" v červenci a "Uzavírání Lichtenštejnských stezek" v říjnu. K nejvýznamnějším sportovním akcím patří zejména veslařské závody s mezinárodní účastí nazvané Slovácká regata, které se konají zpravidla o posledním srpnovém víkendu. Areál Slováckého veslařského klubu je kromě Slovácké regaty i dějištěm zimního závodu "Vánoční kilometr", který probíhá vždy 26. 12. V tento den se mnoho otužilců tradičně noří do ledové Dyje, aby absolvovali poslední plavecký závod roku.  


Podrobné informace o sportovních zařízeních hledejte zde