PÁLAVSKÉ VINOBRANÍ 10.-13.9.2015

Program 2015

Čtvrtek 10. září

Náměstí 17.00 - 20.00 h

Zpívání u vína a burčáku


Pátek 11. září

NÁMĚSTÍ 16.30 - 23.00 h

Moderuje Petra Eliášová

16.30 Zahájení

16.35 VÚS Ondráš

18.30 Ondřej Brzobohatý

20.15 Ivan Hlas trio

21.15 Vyslání družiny pro krále Václava IV., slavnostní ceremonie

21.30 Stanleys Dixie Street Band

VINAŘSKÉ MĚSTEČKO - KAPUCÍNSKÁ ULICE 17.00 - 23.00 h

Ochutnávky vín a burčáků s gastronomickými specialitami.

17.30 CM Kasanica

18.00 Setkání s Bakchem

ZÁMECKÁ ZAHRADA - POD SALOU TERRENOU

19.00-21.00 Středověké balabilé - kejklíři a komedianti, rytířské hry

ZÁMEK - TERASA U UDÍRENSKÉ VĚŽE

16.00-20.00 Tradiční zpracování hroznů - Sedlecká vína

18.00 Otevření hory, zahájení vinobraní - NS Pálava

ZÁMEK - HLAVNÍ SÁL

16.00-20.00 Národní soutěž vín Mikulovské vinařské podoblasti s veřejnou ochutnávkou nejlepších vín, k poslechu hraje Cimbaltrio

17.00 Slavnostní vyhlášení výsledků Národní soutěže

ZÁMECKÉ SKLEPENÍ S OBŘÍM SUDEM

17.00-21.00 Degustace vín z vinařství Vinofol

ČESKÁ ULICE - PŘED KINEM

19.00-23.30 Tancovačka s DH Slovácká kapela Romana Horňáčka

AMFITEÁTR - HLAVNÍ PÓDIUM 18.00 - 23.30 h

Moderuje Petr Fridrich

18.00 Elis s kapelou

19.30 Michal Prokop & Framus Five

21.00 MIG 21

22.30 Portless

AMFITEÁTR - MALÁ SCÉNA

23.30-02.00 DJ Chocolatic (1210 Symphony)


Sobota 12. září

NÁMĚSTÍ 10.00 - 23.00 h

Moderuje Petra Eliášová

10.00 Zahájení

10.10 DNS Palavěnka

10.25 DNS Palavánek

10.45 DCM Fagán z Valtic

11.15 NS Pálava

11.40 Pěvecká skupina Kmotřičky

12.00 Příjezd krále Václava IV. s družinou a přivítání královny Chantal Poullain,

krojovaný průvod

12.30 CM Gajdoši

13.15 FS Rozsutec /SK/

14.15 Petr Jablonský

14.45 CM Slovácko mladší

15.45 Petr Jablonský

16.15 MaTýSek - Malá taneční skupina Kyjov

17.30 Hradišťan & Jiří Pavlica

18.30 Jiří Stivín

19.45 Věra Špinarová

21.15 Circus Problem

VINAŘSKÉ MĚSTEČKO - KAPUCÍNSKÁ ULICE 10.00 - 23.30 h

Ochutnávky vín a burčáků s gastronomickými specialitami.

10.00 Šlapeto

10.30 Setkání vinařů s Bakchem

12.30 Mužský a ženský pěvecký sbor z Březí

15.00 CM Gajdoši

17.00 Setkání vinařů s Bakchem

18.00 Cimbaltrio

ZÁMECKÁ ZAHRADA - POD SALOU TERRENOU 10.00 - 20.00

10.00 Historická kapela

13.00 Rytířská pohádka

14.00 Sláva soubojům

15.00 Bujaré písníčky středověku

16.00 Sláva rytířům, sláva vinobraní

17.00 Pohádka o princeznách

18.00 Kdo jest se šermovati neučil

19.00 Kejklířské a rytířské balabilé s ohněm a tancem

ZÁMEK - TERASA U UDÍRENSKÉ VĚŽE

10.00-20.00 Tradiční zpracování hroznů - Sedlecká vína

15.00 Audience krále Václava IV. s královnou Chantal Poullain,

slavnostní lisování pálavského hroznu, symbolu úrody

ZÁMEK - HLAVNÍ SÁL

10.00-20.00 Národní soutěž vín Mikulovské vinařské podoblasti s veřejnou ochutnávkou nejlepších vín, k poslechu hraje CM Klaret

ZÁMECKÉ SKLEPENÍ S OBŘÍM SUDEM

10.00-21.00 Degustace vín z vinařství Vinofol

ZÁMEK - HORNÍ NÁDVOŘÍ 10.00-19.30

Moderuje Monika Brindzáková

10.00 Program pro děti

14.00 Kupodivu

15.30 Ondřej Ruml

16.30 Jazzpetit

18.00 Vyhodnocení Mistrovství ČR v rozeznávání vůní ve víně

18.30 Junior Band z Pohořelic

ZÁMEK - GAJDOŠŮV A NÁSTUPNÍ SÁL

10.00-17.00 Mistrovství ČR v rozeznávání vůní ve víně - "Mikulovský nos"

Sommelierské minimum

KOZÍ HRÁDEK 11.00 - 19.30 h

Celodenní program a interaktivní hry

14.00 Audience krále Václava IV. s královnou Chantal Poullain

16.00 Pasáčci vepřů - písničky pro staré a starší

17.00 Žoldnéři války třicetileté

18.00 Dále od hradu dále - souboje a šarvátky

19.00 Loupeživí rytíři

ČESKÁ ULICE - PŘED KINEM

19.00-23.30 DH Mikulovanka

AMFITEÁTR - HLAVNÍ PÓDIUM 13.00 - 23.15 h

Moderuje Jakub Kohák

13.00 Slavnostní zahájení s králem Václavem IV. a královnou Chantal Poullain

13.30 Hana Zagorová

15.00 David Deyl s kapelou

16.45 Michal Hrůza

18.30 Buty

20.00 Marta Jandová

21.00 Alex Dowis /speedpaiting/

22.15 Monkey Business

AMFITEÁTR - MALÁ SCÉNA

23.15-02.00 Denwer


Neděle 13. září

NÁMĚSTÍ 10.00 - 18.00 h

Moderuje Monika Brindzáková.

10.00 Žalman & spol.

11.00 Výstup na Svatý kopeček s Chantal Poullain

12.45 Bratři Ebenové

14.30 DH Legruti

15.45 DH Kameníkovi muzikanti

17.00 DH Zlaťanka

VINAŘSKÉ MĚSTEČKO - KAPUCÍNSKÁ ULICE 10.00 - 17.00 h

10.00 Pouliční muzika

12.00 Ženský pěvecký sbor z Dolních Dunajovic

14.00 CM Píšťalenka

ZÁMECKÁ ZAHRADA - POD SALOU TERRENOU

11.00 - 17.00 Pásmo rytířských her a soutěží

15.00 Lukostřelecké utkání o mikulovský zlatý šíp

ZÁMEK - TERASA U UDÍRENSKÉ VĚŽE

11.00-16.00 Tradiční zpracování hroznů - Sedlecká vína

ZÁMEK - HLAVNÍ SÁL

11.00-16.00 Národní soutěž vín Mikulovské vinařské podoblasti s veřejnou ochutnávkou nejlepších vín

ZÁMECKÉ SKLEPENÍ S OBŘÍM SUDEM

11.00-16.00 Degustace vín z vinařství Vinofol

ZÁMEK - HORNÍ NÁDVOŘÍ 11.00 - 17.00 h

Interaktivní hry, pohádky a soutěže pro děti.

11.00 Tilia - pohádka

12.00 Zámecké kejklování

13.00 V mikulovské katovně

14.00 Pohádka pro princezny a prince

15.00 Na zámku je veselo - kejklířská dílnička

16.00 Právo útrpné - povídání mistra kata

ZÁMEK - terasa

12.00-14.00 Melody Gentlemen

ZÁMEK -NÁSTUPNÍ SÁL

11.00-16.00 Malý sommelier - poznávání vůní a chutí vín, pro rodiče s dětmi